مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت‌ به چه صورت است؟

نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت دسته ای از نرم افزارها است که تامین کنندگان و مشتریان را قادر می‌سازد اطلاعات را از طریق یک برنامه کامپیوتری پیوسته به اشتراک بگذارند. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، اطلاعات کاملی از فروشگاه خود را به دست آورید که منجر به سوددهی خواهد شد.

اولین بخش از زنجیره تامین با جابجایی مواد خام آغاز می‌شود. شما می‌توانید در نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت ثبت کنید که چه موادی / اجناسی وارد فروشگاه شما شده است و نام تامین کننده جنس را نیز وارد کنید. با این نرم افزار قادر خواهید بود تا تمامی تراکنش‌ها را به دقت در سیستم خود به ثبت برسانید و عملکرد فروشگاه خود را در طول ماه / سال مشاهده کنید.

با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، می‌توانید برای مدیریت بهتر، گزارش گیری‌هایی را انجام دهید و ببینید که در طول چه ساعتی از شبانه روز، فروشگاه شما شلوغ است و یا اینکه در چه روزی شما توانستید رکورد فروش را بزنید. به طور کلی، این نرم افزار مدیریت فروشگاه شما را آسانتر خواهد کرد و باعث می‌شود تا شما بتوانید به صورت هوشمند عمل کنید.

در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه زنجیره‌ای، اقدام به گسترش کسب و کار خود، در کمترین زمان کنید.

تولید فرم گزارش گیری حرفه ای

در بسیاری از شرکت‌های تولیدی، فروشندگان زنجیره تامین بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند هستند. با استفاده از یک محصول نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، هر تامین کننده می‌تواند به داده‌های مربوط به وضعیت فعلی فرایند تولید خود دسترسی داشته باشد.

با این نوع نرم افزار، هر یک از اعضای زنجیره تامین، کنترل و مسئولیت سطوح موجودی را دارند. اکثر شرکت‌هایی که از نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت استفاده می‌کنند، کارایی و عملکرد بهتری نسبت به رقبایی دارند که از نرم افزار استفاده نمی‌کنند.

مدیریت فروشگاه زنجیره‌ای

استفاده موثر از نرم افزار زنجیره تامین منجر به کاهش زمان توقف تولید و تاخیرهای ناشی از قطع انبار شده است. با ارائه دسترسی مستقیم به سیستم، داده‌ها به صورت آنی رد و بدل می‌شوند و تاخیرها و مشکلات ارتباطی را کاهش می‌دهند. تامین کنندگان درگیر هستند و انگیزه بالایی دارند تا اطمینان حاصل کنند که موجودی در سطوح مناسبی نگهداری می‌شود. از گزارش‌هایی که نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت تولید می‌کند، در مذاکرات قرارداد نیز استفاده می‌شود که بر اساس عملکرد می‌تواند به نفع مشتری یا تامین کننده باشد.

مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت چیست؟

مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، مدیریت برنامه ریزی صحیح، بازاریابی و تحویل جریان اطلاعات و استفاده از مواد در تمام کانال‌های مورد استفاده شرکت‌ها برای رسیدن به مشتری است، که شامل تولید، تا محصول یا خدمات، و تحویل آن به مشتری در زمان مناسب است.

برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح زنجیره تامین، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا رضایت مشتری را افزایش داده و در مصرف مواد خام صرفه‌جویی کنند و در عین حال فرآیندهای عرضه خود را بهبود بخشند و تعادل عرضه و تقاضا را در بازار رقابتی درک کنند.

مزایای مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت چیست؟ - راهکار ویژه هایپرمارکت های زنجیره ای

مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت برای تداوم فرآیند عملیاتی، کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری مهم است.

 • نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، زمان تحویل کالا به مشتری را کاهش می‌دهد.
 • نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، مدیریت موثر انبار و کارمندان را فراهم می‌کند.
 • باعث می‌شود تا روند خدمات مشتری سریع تر انجام شود و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.
 • از آنجایی که با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، اطمینان حاصل می‌شود که محصول یا خدمات مناسب به مشتری تحویل داده می‌شود، رضایت مشتری بالایی را فراهم می‌کند.
 • هزینه‌های کمتر و چرخه تولید سریعتر را فراهم می‌کند.
 • برنامه ریزی دقیق زمان تهیه، تحویل و توزیع را تضمین می‌کند.
 • این اطمینان را ایجاد می‌کند که محصولات یا خدمات در زمان مورد نیاز، با قیمت و مقرون به صرفه ترین هزینه، با تجزیه و تحلیل صحیح خواسته‌ها ایجاد و برای فروش عرضه می‌شوند. به این ترتیب می‌توانید در تغییرات ناگهانی بازار با دیگر بازیگران بازار رقابت کنید.

مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت

با استفاده از این نرم افزار، قادر خواهید بود تا عملکرد کارمندان خود را مشاهده کنید و ببینید که هر یک از کارمندان، چطور با محصول رفتار می‌کنند و همچنین فروشندگان شما در طول روز، به چه میزان کالا می‌فروشند.

با گزارش گیری‌های درست، با اطمینان از استفاده صحیح از منابع، از مازاد محصول جلوگیری می‌کند. بنابراین، به شما امکان می‌دهد تا با مدیریت صحیح سهام خود، هزینه‌های ذخیره سازی خود را تحت کنترل داشته باشید.

شما می‌توانید با استفاده از فناوری و نرم افزار مناسب زنجیره تامین خود را به صورت یکپارچه مدیریت کنید و ضمن رشد کسب و کارتان از کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش سودآوری بهره مند شوید.

چگونه برنامه ریزی در مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت انجام می‌شود؟

موضوعاتی که می‌توانید برنامه ریزی پیشرفته در نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت را شروع کنید:

 • با در نظر گرفتن خواسته‌ها در برنامه ریزی خود، باید پیش بینی‌ها و تکنیک‌های فروش را تعیین کنید.
 • شما باید برای چگونگی پیشرفت فروش و عملیات برنامه ریزی کنید.
 • شما باید با برنامه ریزی کلی در تولید، تقویم‌های خود را ایجاد کنید.
 • شما باید ظرفیت اصلی تولید و برنامه ریزی مواد را انجام دهید.
 • شما باید با استفاده از نرم افزار مدیریت سازمانی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، برنامه ریزی نیروی کار انجام دهید.
 • شما باید مدیریت سهام، انبار و برنامه ریزی لجستیک خود را ایجاد کنید.

به منظور اطمینان از جریان بی وقفه اطلاعات بین بخش‌های خود در مواجهه با رقابت شدید، باید تمام فرایندهای خود را از دیدگاهی یکپارچه ارزیابی کنید. اختلال در یک حلقه در زنجیره می‌تواند باعث شود برنامه ریزی شما به اشتباه انجام شود و کارایی شما کاهش یابد.

نتیجه

با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت، قادر خواهید بود تا فروشگاه خود را بهتر از قبل مدیریت کنید و همچنین فرایند فروش را برای کارمندان و همچنین مشتریان خود آسانتر کنید.

با استفاده از خدمات شرکت ارقام سیستم، قادر خواهید بود تا انواع نرم افزار حسابداری تخصصی را برای فروشگاه خود تهیه کنید و از این جهت، یک اتوماسیون کامل را راه اندازی کنید.

راه اندازی هایپر مارکت در ایران

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *